2010 yılı faaliyetleri

KURUM İÇİ VE KURUMLAR ARASI KOORDİNASYON

     Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) 2010 için öğretim üyelerinin görüş ve önerileri alınarak,  ilgili platformlarda dile getirildi. Anabilim dalları gezildi, öğretim üyelerinin istek, görüş ve önerileri alındı; eksiklikler yerinde görüldü. Yeni Göreve başlayan asistanlara yönelik toplam kalite yönetimi kapsamında hizmet içi eğitim programı düzenlendi. İBB Trafik Koordinasyon Birimiyle Millet Caddesi giriş kapımız trafiğinin ve yaya geçitlerinin düzenlenmesi için görüşmeler yapıldı.

                 faaliyet1.faaliyet2

 

     Yeni Göreve başlayan asistanlara yönelik bilgilendirme toplantıları yapıldı. Hastanemiz, başhekim,  başhekim yardımcıları, müdürleri ve idare amirlerinin katıldığı koordinasyon toplantıları yapıldı.

        faaliyet3.faaliyet4

     Radyolojik tetkiklerin faturalanmasındaki problemlerin giderilmesi için ilgili birimlerle koordinasyon toplantıları yapıldı.

        faaliyet5.faaliyet6

 

     22 Haziran 2010 tarihinde. Prof. Dr. Alper Cihan, Prof. Dr. Recep Güloğlu, ,Prof. Dr. Şafak Karamehmetoğlu, Prof Dr. Şükrü Öztürk, Prof. Dr. Mustafa Erelel ve idari teknik personelin katılımıyla Tam Gün Yasa Tasarısı, Otomasyon ve Döner Sermaye konulu toplantı düzenlendi.

     7 Temmuz 2010 tarihinde Acil Cerrahi  Seminer Salonunda Başhekim Prof. Dr. Recep Güloğlu, Döner Sermaye İşletme Müdürü Prof. Dr. Sezai Vatansever, Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Şükrü Öztürk ve idari personelin katılımıyla otomasyon –  satınalma koordinasyon toplantısı yapıldı.

    faaliyet7.faaliyet8

     14 mart amfisinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alper CİHAN ve HAGED direktörü Doç. Dr. S. Haluk ÖZSARI  tarafından Tam gün Yasası ve HAGED konulu toplantı düzenlendi.

     Acil Cerrahi Binasının İl Özel İdaresi tarafından Restorasyonu konusunda Acil Cerrahi Seminer salonunda yüklenici firma yetkilileri, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Prof.  Dr. Oğuz Çetinkale, Döner Sermaye İşletme Müdürü  Prof. Dr. Recep Güloğlu, Başhekim Prof. Dr. M. Akif Karan, Başhekim Yardımcıları ve Hastane Müdürü ve yardımcılarının katıldığı bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

      

     Hastanemizde bulunan eczane, ayniyat ve atölyeye ait depolar gezildi. Depolarda görülen eksiklikler not alınarak giderilmesi sağlandı. (Çalışmayan kameralar tamir edildi, bazı güvenlik kameraların yerleri değiştirildi, boya ihtiyacı olan  depolar boyatıldı, depo zeminlerinde iyileştirmelere gidildi.)  Çamaşırhane gezilerek firma yetkililerinden bilgiler alındı, eski çamaşır yıkama, sıkma ve kurutma makineleri yerinde görüldü.

      

     Taşınır Mal Süreç yönetimine ilişkin öğretim üyeleri,  idare amirleri, başhemşirelere yönelik Çocuk Kliniği 1933 Reform amfisinde bilgilendirme toplantıları yapıldı. Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Önder Şahin tarafından taşınır kayıt ve kontrol yetkililerinin görevleri, ilgili formların nasıl doldurulacağı ve genel işleyişe ilişkin bilgiler verildi.

      

     Kurumlar arasında işbirliği çalışmaları kapsamında karşılıklı ziyaretler ve bilgilendirme toplantıları düzenlendi. Mart ayında TÜYAP Fuar ve Kongre merkezine gerçekleştirilen Uluslar arası Hastaneler ve Termal Sağlık Merkezleri fuarında İstanbul tıp Fakültesi açılan stantla temsil edildi. Fuarda  Merkez Biyokimya Laboratuarı işleyiş ve çalışmaları, Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Bölümü faaliyetleri, poster ve multimedya desteği ile ilgili bölüm öğretim üyeleri ve asistanlarınca  tanıtıldı.

      

 

YENİLENEN BİRİMLERİMİZ

KBB Poliklinik Yenilenmesi

     İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Polikliniği, Rektör Prof. Dr. Yunus SÖYLET tarafından 15 Ocak 2010 Cuma günü törenle hizmete açıldı. 

      

     Törenin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Yunus SÖYLET, poliklinikte hem eğitim-öğretimin yapılacağını hem de vatandaşlara sağlık hizmeti verileceğini söyledi. Polikliniğin son teknoloji ile donatıldığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Yunus SÖYLET araştırmaların yapılacağı ve yeni bilgilerin üretileceği birimin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür etti. 

 

Prof. Dr. Necdet KOÇAK Transplantasyon Polikliniği Açılışı

     Yeni Prof. Dr. Necdet KOÇAK Transplantasyon Polikliniği Açıldı. İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Nefroloji Bilim Dalına bağlı Prof. Dr. Necdet KOÇAK Transplantasyon Polikliniği 20.04.2010 Salı günü yeni yerinde törenle hizmete açılmıştır. İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus SÖYLET, Dekan Prof. Dr.  M. Bilgin SAYDAM, Nefroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. M. Şükrü SEVER’ in yaptıkları konuşmaların ardından, Polikliniğin yapılmasında emeği geçen bağış severlere teşekkür plaketi takdim edildi.

        

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ayaktan Tedavi Ünitesi ve Onkoloji Servisinin açılışı:

     Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalına bağlı Pediatrik Hematoloji/Onkoloji Bilim Dalı tarafından yeniden düzenlenen Ayaktan Tedavi Ünitesi ve Onkoloji Servisinin açılışı 12 Nisan 2010 Pazartesi günü 1933 Üniversite Reform Amfisinde yapıldı.

     İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus SÖYLET,  Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. M. Bilgin SAYDAM, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan DOKUCU,  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ömer DEVECİOĞLU açılış töreninde konuşmalar yaptı.

      

Kardiyoloji Polikliniği açılışı

     18 ‎Ekim ‎2010 ‎Pazartesi günü İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus SÖYLET’in katılımıyla İç Hastalıkları Binasında bulunan Kardiyoloji Polikliniği yenilenerek hizmete açılmıştır.

      

Yenilenen Ortopedi Binası açılışı

     İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus SÖYLET hocamızın katılımıyla, 29.11.2010 tarihinde yenilenen Ortopedi Binası hizmete açıldı.

       

     Yeni kurulan birimlere ve yerleşke içindeki kritik noktalara güvenlik kameraları yerleştirildi.  Güvenlik kameraların görüş açıları kontrol edildi; daha verimli bir şekilde kullanılmaları sağlandı.

      Acil Cerrahi Birimi’nde Türk-Philips şirketinden alınan bilgisayarlı tomografi hizmete sokuldu. Acil Cerrahi Reanimasyon ve Nöroşirurji yoğun bakım birimlerine seyyar röntgen cihazları alındı.

Avcılar Yerleşkesinde bir semt polikliniği kurulması amacıyla Başhekim yardımcısı Prof. Dr. Şükrü Öztürk koordinasyonunda çalışma ve toplantılar yapıldı.

      

     İl Sağlık Müdürlüğünden gelen heyet ve Acillerden sorumlu başhekim yardımcısı Prof. Dr. Agop Çıtak koordinasyonuyla yapılan çalışmalarla Acil Polikliniklerde triaj uygulamasıyla ilgili yapısal bazı düzenlemeler geçekleştirildi. 

      

     İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Polikliniklerinin 3. Basamak Acil standartlarına uygun hizmet verebilmesi amacıyla yönetmeliğe uygun ışıklı Acil tabelaları asıldı. (Acil Cerrahi, Acil Dahiliye ve Acil Çocuk bölümlerine)

      

     İl Sağlık müdürlüğü 3. Basamak Hastane kriterlerine uygun olarak eksikliklerimiz giderildi. (Acillerde nöbetçi doktor listesi  tabelası oluşturuldu, çöp kovalarının enfekte ve evsel atık olarak isimlendirilmesi gerçekleştirildi, Acillerde ilgili birimlerin triaja uygun renklerde boyanması v.b.) 

 

 

İstanbul Üniversitesi © 2018 All Rights Reserved