İnovasyon Lideri İstanbul

sunu1

İNOVASYON LİDERİ İSTANBUL

İstanbul Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu tarafından 2016 yılı Mali Destek Programları kapsamında İstanbul Kalkınma Ajansına yapılan proje başvurularından 110 adedi başarılı bulunmuş ve bu projelerin desteklenmesi kararlaştırılmıştır.

İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi olarak Yenilikçi ve Yaratıcı İstanbul Mali destek programına yapmış olduğumuz proje başvurumuz olan “İnovasyon Lideri İstanbul” başarılı projeler arasında yer almıştır.

Geçtiğimiz 2015 yılında, İSTKA tarafından desteklenmeye değer görülen “Geleceğin 3 Boyutlu Harikaları” Projemiz kapsamında kurulan İ.Ü. 3B Tıbbi ve Endüstriyel Tasarım Laboratuvarı (TETLAB) Laboratuvarı yer tespiti, tadilat, proje ekip toplantıları gibi hazırlık süreçlerinden sonra Aralık 2015 tarihinde faaliyetlerine başlamıştır. Bu laboratuvar kapsamında, sağlık teknolojileri alanındaki çalışmalarımız 2 büyük tıp fakültemiz ve diş hekimliği fakültemiz akademisyenleri- öğrencilerinin 31 patent başvurusu, 8 eğitim, 1 proje birinciliği ve 1 finalist öğrenci projemiz olmak üzere ile başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

Desteklenmeye değer bulunmuş yeni projemizin bulunduğu Başarılı proje listelerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşılabilirsiniz. Listelerdeki sıralama proje referans numaralarına göre yapılmış olup projelerin başarı sırasını göstermemektedir.

Başarılı Proje Listeleri:

http://www.istka.org.tr/duyuru/2016-yili-mali-destek-programlari-basvuru-sahip

 

http://www.istka.org.tr/content/pdf/YNY.pdf

Bu kaydı paylaş

İstanbul Üniversitesi © 2018 All Rights Reserved