Üroloji Anabilim Dalı Mezuniyet Sonrası Eğitim Programı

ITF_Mezuniyet_Sonrasi_afis1

Sayın meslektaşlarımız;

Üroloji tüm tıbbi disiplinler içerisinde yenilikçi karakteri ve adaptasyon kabiliyeti ile diğerleri arasında her zaman en fazla dikkati çeken cerrahi branşlardan birisi olmuştur. Bu sayede son dönemde neredeyse tüm operasyon teknikleri minimal invaziv eşdeğerleri ile yer değiştirmiş ve ürologlar yeni tekniklere süratle adapte olmuşlardır. Diğer taraftan, ürolojik hastalıkların patofizyoloji ve tedavi algoritmalarındaki değişiklikler de; en az operasyonel yönleri kadar dikkat çekicidir. Ancak, bu durum ne yazık ki; operasyon tekniklerinin yarattığı farkındalığın gerisinde kalmakta ve bu durum ister istemez bir eğitim açığı oluşturmaktadır.

İstanbul Tıp Fakültesi Mezuniyet Sonrası Eğitim Program’ları düzenlenmeye başlandığı tarihten itibaren temelde hastalıkların patofizyoloji ve tedavilerine odaklanmış ve ürologların bu alanda oluşabilecek eğitim açıklarını, konusunda uzman akademisyenlerden faydalanarak gidermeyi amaçlamıştır. Günümüze kadar düzenlenen toplantılarda konu seçiminde mümkün olduğu kadar günlük pratiğe odaklanılmış, konuşmacı olarak da konusunda yeterli birikime sahip akademisyenler yer almıştır.

Bu yılın ilk toplantısını İstanbul Tıp Fakültesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalları olarak ortak düzenleme kararı aldık. Buradaki amaç İstanbul Üniversitesi’nin bu köklü iki Tıp Fakültesi’nin aynı çatı altında bilgi birikimlerini buluşturma gayretidir. Toplantı konuları olarak da benign prostat hastalıkları, prostat ve mesane kanserleri belirlenmiştir. Bu konular için kendi konularında oldukça iyi tanınan iki uluslararası meslektaşımız (Shahrokh Shariat, Medical University of Vienna, Vienna General Hospital, Avusturya ve Stephane Larre, Service d’Urologie du CHU de Reims, Fransa) da bizlerle birlikte olacak ve düşünce ve deneyimlerini paylaşacaklardır.

Katılımınızla daha zenginleşeceğine inandığımız toplantımızda buluşmak umuduyla, esenlikler dileriz.

 

Detaylı bilgi için ekteki görseli ve aşağıdaki linki inceleyiniz.

http://www.itfuro.org/

 

Bu kaydı paylaş

İstanbul Üniversitesi © 2018 All Rights Reserved