Nükleer Tıp Anabilim Dalı

Nükleer Tıp Anabilim Dalı
Nükleer Tıp Anabilim Dalı

Kas01

İletişim:

Tel +90 212 414 23 80
Faks +90 212 414 20 56
Dahili +90 212 414 20 00 –31375  (Sekreterlik)
E-mail itfnuk@istanbul.edu.tr

 

Nükleer Tıp Anabilim DalıPET ÜnitesiPET-BT İletişim Telefonları212 – 414 20 00 / 33500

Anabilim dalımızın temeli 1967 yılından sonra İç Hastalıkları kliniği içinde açılan Radyoizotop Laboratuarı ile atılmıştır. Bu dönemde bazal metabolizma ölçümü, tiroid uptake testi, tarayıcı (rektilineer) scanner ile tiroid ve karaciğer-dalak sintigrafileri yapılmıştır. 22.09.1982 yılında nükleer tıp anabilim dalı kurulmuş ve 1985 yılından itibaren tıpta uzmanlık eğitimi başlamıştır. Anabilim dalımızda günümüze kadar 20’nin üzerinde Nükleer Tıp Uzmanı yetişmiştir.

Hakkımızda
HAKKIMIZDA

Akademik Kadro

NÜKLEER TIP ANABİLİM DALI BAŞKANI Prof.Dr.Ayşe MUDUN
Prof.Dr.Işık ADALET
Prof.Dr.Ayşe MUDUN
Prof.Dr.Seher Nilgün ÜNAL
Prof.Dr.Cüneyt TÜRKMEN
Doç.Dr.Yasemin ŞANLI
Uzm.(Doç.)Dr.Serkan KUYUMCU
Uzm.(Doç.)Dr.Zeynep Gözde ÖZKAN
Uzm.Dr.Ebru YILMAZ
Uzm.Dr.Burcu DİRLİK SERİM

 

Genel nükleer tıp bölümümüzde cihazların kalite kontrol ve kalibrasyonlarının yapılması, radyoaktif iyot dozlarının içirilmesi, radyonüklid tedavi verilen hastaların ölçümlerinin yapılması, iyot uptake testlerinin yapılması, genel radyasyon güvenliğinin sağlanması ve kontrolü için 2 fizikçi, radyofarmasötiklerin hazırlanması için 2 biyolog, enjeksiyonların yapılması için 3 hemşire, sintigrafilerin çekimlerinin yapılması, görüntülerin alınması için 5 teknisyen, kemik yoğunluğu çalışmaları için 1 teknisyen, görüntülerin raporlanması ve faturaların hazırlanması için 1 tıbbi sekreter, 1 kürsü sekreteri, hasta kayıt işlemleri, randevuların verilmesi ve sonuçların dağıtılması için 2 kayıt elemanı ve 1 yardımcı personel ile hizmet vermekteyiz. PET/BT ünitesinde cihazın kalite kontrolü ve kalibrasyonlarından, radyasyon güvenliğinin sağlanmasından sorumlu 2 fizikçi, görüntülerin alınması için 4 teknisyen, 1 hasta kayıt elemanı ve 2 tıbbi sekreter çalışmaktadır.

 

Tarihçe

Anabilim dalımızın temeli 1967 yılından sonra İç Hastalıkları kliniği içinde açılan Radyoizotop Laboratuarı ile atılmıştır. Bu dönemde bazal metabolizma ölçümü, tiroid uptake testi, tarayıcı (rektilineer) scanner ile tiroid ve karaciğer-dalak sintigrafileri yapılmıştır. 22.09.1982 yılında nükleer tıp anabilim dalı kurulmuş ve 1985 yılından itibaren tıpta uzmanlık eğitimi başlamıştır. Anabilim dalımızda günümüze kadar 20’nin üzerinde Nükleer Tıp Uzmanı yetişmiştir.
 

Misyon – Vizyon

Misyonumuz; İstanbul Tıp Fakültesi, Nükleer Tıp Anabilim Dalının misyonu, tüm tanısal nükleer tıp tetkiklerini en iyi şekilde uygulayıp yorumlayabilen, radyonüklid tedavileri etkin bir şekilde uygulayabilen, iyi iletişim kurabilen, toplum sağlığını ön planda düşünen, araştırmacı ve standartlara uygun eğitim almış nükleer tıp uzmanları yetiştirmek, topluma kaliteli sağlık hizmeti sunmak ve yeni araştırmalarla bilime katkıda bulunmaktır.

Vizyonumuz; İstanbul Tıp Fakültesi, Nükleer Tıp Anabilim Dalının vizyonu, ulusal ve uluslararası alanda uzmanlık eğitimi, araştırma ve sağlık hizmeti sunumunda en üst düzeye ulaşmaktır.

 
 
Eğitim
EĞİTİM
Mezuniyet Öncesi EğitimUZMANLIK EĞİTİM PROGRAMI Nükleer tıp anabilim dalı TUS ile uzmanlık öğrencisi almaktadır. Uzmanlık eğitim süresi 4 yıldır. Tıpta uzmanlık öğrencilerine eğitimin ilk üç ayında radyasyon güvenliği, radyofarmasötik işaretleme, kalite kontrol ve enstrümentasyon gibi temel nükleer tıp konularında teorik ve pratik eğitim verilir. Tıpta uzmanlık öğrencilerine ilk 1 yıl içinde tiroid sintigrafisi, tiroid uptake ölçümü, kemik yoğunluğu ölçümü, gama prob kullanımı, radyoaktif iyot içirilmesi ile ilgili eğitim verilir ve uygulamalara katılması sağlanır. Kardiyoloji anabilim dalı tarafından düzenlenen EKG kursu ve Anestezi ve Reanimasyon anabilim dalının düzenlediği İleri Acil Yardım kursuna katılmaları sağlanır. Uzmanlık Eğitimi sırasında alınan dış rotasyonlardan endokrinoloji ve kardiyoloji bilim dallarında eğitim programlarına ve klinik uygulamalara katılır. İkinci yıl gama kameralarda aylık rotasyonlar şeklinde genel sintigrafik görüntülerin çekilmesi ve yorumlanmasına, radyonüklid tedavi polikliniği rotasyonuna katılır. Yine dış rotasyonlardan medikal onkoloji rotasuonu yapılır. Ulusal kongrede sunulmak üzere çalışma konusu alınır. İkinci yılın sonunda tez konusu seçilir. Üçüncü yıl kıdemli olarak gama kamera rotasyonları devam eder. Dış rotasyonlardan da radyoloji ve radyasyon onkolojisi bölümlerine devam edilir. PET/BT ünitesinde eğitime başlanır. Ulusal kongrede sunum yapılır. Avrupa Nükleer Tıp Kongresi için çalışma konusu seçilir. Her yıl sonunda ara değerlendirme amaçlı sınav yapılır. Dördüncü yıl kıdemli asistan olarak ağırlıklı PET/BT ünitesinde çalışılır. Her eğitim yılında seminer ve dergi klübü makalesi hazırlanır. 2011-2012 Eğitim Programı 2010-2011 Eğitim Programı • 1. Dönem Seminer Programı • 2. Dönem Seminer Programı • Klinik Bilimler Dersleri 2009-2010 Eğitim Programı • 2. Yarıyıl Eğitim Seminer Programı • Klinik Bilimler Dersleri • Temel Bilimler Dersleri
Yayınlar
Asistan Eğitim
Asistan Eğitim
PET-BT Ünitesi
PET-BT Ünitesi
 pet(642x253)

PET-BT İletişim Telefonları 212 – 414 20 00 / 33500

PET-BT ÜNİTESİ

Pozitron ışınlarını yayan radyoaktif maddeler ve özel kameralar kullanılarak yapılan sintigrafik görüntülemeye PET (Pozitron Emisyon Tomografi) adı verilir. PET’de bütün vücudun 3 boyutlu olarak görüntüleri alınır. En fazla kullanıldığı alan onkolojik hastalıklardır. Daha az sayıda kalp ve beyin hastalıklarında da kullanılır. PET-BT, Pozitron Emisyon Tomografisi ve Bilgisayarlı Tomografi görüntülerinin aynı anda alınmasını sağlayan entegre cihazlardır.

PET HASTA BİLGİLENDİRME FORMU

1.     Ünitemize gelirken çalışan hastalar için sevk evrakı ve PET istek yazısı getirilmelidir. 2.     Tetkike gelmeden önce 6 saatlik açlık gerekmektedir. Sabah 9:00-12:00 randevularında geceden aç kalınması önerilir. Daha geç randevularda ise randevu saatinden 6 saat öncesinde hafif bir kahvaltı yapılabilir. Şeker hastalığınız var ise  randevu alırken mutlaka sorumlu doktorumuz ile görüşülmesi gerekmektedir. 3.     Randevu saatinden 1 saat öncesinde İstanbul Tıp Fakültesi PET ünitesinde bulunmanız gereklidir. Tetkik için kullanılacak ilaç (FDG-fluorodeoksiglukoz) sizin için bir gün öncesinde yapılan sipariş sonrası ünitemize günlük olarak getirildiğinden randevunuzun iptal olması gerektiğinde en az 1 gün öncesinde birimimize haber verilmesi zorunludur. 4.     Randevunuza gelirken daha önce yapılan tüm tetkiklerinizi (PET, BT, MR, röntgen,  kan tahlilleri) yanınızda getiriniz. 5.     Kullanmakta olduğunuz ilaçları PET Ünitesinde randevu aldığınız doktorunuza danışınız.

PET ÇEKİMİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Çekim öncesinde hastanın parmak ucundan alınan kan ile kan şekeri ölçümü yapılmaktadır. Kan şekeri uygun olan hastalara (60-200 ng/dL aralığında ise) damardan FDG maddesi enjekte edilir. Enjekte edilen ilacın vücut içerisinde dağılımının tamamlanması için ortalama 1 saat hasta rahat ve sessiz bir ortamda bekletilir. Bu süre içinde hastanın konuşmaması, sakız çiğnememesi, okumaması ve ayağa kalkmaması gerekmektedir; sakin bir şekilde oturarak ya da uzanarak beklemesi istenir. Daha sonra hasta çekim için yatağa yatırılır. Çekim süresi ortalama 20-30 dakikadır. Çekim esnasında hastanın hareketsiz yatması gerekmektedir. Uzun süre hareketsiz yatmakta zorlanabilecek hastaların önceden haber vermesi uygundur. Bazı hastalarda ek ya da geç çekimler gerekebilmektedir. Geç çekimler ilk çekim bittikten ortalama 1 saat sonra alınmaktadır. Çekim sonrası hasta normal yaşamına dönebilir. Ancak enjekte ettiğimiz ilacın radyoaktif madde olması nedeni ile çekim gününden ertesi sabaha kadar hamile, bebek ve çocuklardan uzak durulması (aynı odada bulunmama) önerilir. PET sonuçları rapor ve film olarak hazırlanıp 3 gün sonra kayıt odasından alınabilir.

BARSAK BOYAMA PROSEDÜRÜ

Saat 8:00-12:00 Randevuları İçin; Kontrast maddenin yarısı, 1,5 litre suya karıştırılır. Gece yatmadan önce ilaçlı sudan 2 bardak içilir. Geri kalan suyun 3 bardağı çekim saatinizden 3 saat önce başlanarak saat başı 1’er bardak içilir. Geri kalan su çekime getirilir. Saat 12:30-16:00 Randevuları İçin; Kontrast maddenin yarısı, 1.5 litre suya karıştırılır. Çekim saatinden 6 saat önce yapılan hafif bir kahvaltıdan yarım saat sonra hazırlanan ilaçlı sudan 2 bardak içilir. Geri kalan suyun 3 bardağı çekim saatinizden 3 saat önce başlanarak saat başı 1’er bardak içilir. Geri kalan su çekime getirilir. PET/BT görüntüleme Akciğer perfüzyon ve ventilasyon sintigrafisi, Kantitatif akciğer perfüzyon sintigrafisi, Sağdan sola şant araştırılması, Radyonüklid venografi Miyokard perfüzyon sintigrafisi, Gated miyokard perfüzyon SPECT analizi, Radyonüklid Ventrikülografi (MUGA) Radyonüklid anjiokardiografi ve şant analizi Beyin perfüzyon sintigrafisi, Radyonüklid sisternografi, Ventriküler sıvı kaçağı ve şant araştırılması Tiroid sintigrafisi, Tiroid uptake testi, Perklorat washout testi, Tüm vücut iyot sintigrafisi Paratiroid sintigrafisi, Paratiroid SPECT İyot-131 MIBG sintigrafisi İyot-123 MIBG sintigrafisi Tükürük bezleri sintigrafisi, Özefagus sintigrafisi, Gastro-özefageal reflü sintigrafisi, Mide boşalma sintigrafisi, Safra yolları sintigrafisi, Karaciğer-dalak sintigrafisi, İşaretli dalak sintigrafisi, GİS kanama sintigrafisi, Meckel sintigrafisi, Karaciğer kan havuzu çalışması ( hemanjiom araştırılması) Tüm vücut kemik sintigrafisi, Üç fazlı kemik sintigrafisi, Kemik SPECT İşaretli lökosit sintigrafisi, Kemik iliği sintigrafisi, Dinamik böbrek sintigrafisi (diüretikli ve diüretiksiz), Statik böbrek sintigrafisi, GFR ölçümü (görüntüsüz), Kaptoprilli böbrek sintigrafisi, Direkt ve indirekt voiding radyonüklid sistografi, Testis sintigrafisi İndium-111 Oktreotid sintigrafisi, Penta DMSA sintigrafisi Tüm vücut MİBİ sintigrafisi, Tüm vücut Tetrofosmin sintigrafisi Gözyaşı yolları sintigrafisi, Periton sintigrafisi Lenfosintigrafi, Sentinel lenf bezi sintigrafisi İntraoperatif gama prob uygulamaları, Kemik yoğunluğu ölçümü Karbon-14 Üre Nefes testi   Radyonüklid tedavi Radyonüklid tedavi polikliniği Radyonüklid tedavi uygulamaları: Radyonüklid tedavi takibi Radyoaktif iyot ile Hipertiroidi tedavisi Radyoaktif iyot ile Tiroid kanseri tedavisi Hemofilik sinovit ve romatoid artritte radyonüklid sinovektomi Metastatik kemik ağrılarının radyonüklid tedavisi Lenfomalarda radyoimmünoterapi Karaciğer metastazlarının intraarteryel radyomikroküre tedavisi

GENEL İŞLEM DÖKÜMÜ
2008 2009 2010 2011
Organ sintigrafileri: 7612 8240 8487 8215
PET/BT görüntüleme: 1914 (11 Nisan – 31 Aralık) 3464 3787
Tiroid uptake ölçümü: 316 376 277 241
GFR: 19 33 60 110
Kemik yoğunluğu: 4952 5635 6483 5451
Gama prob uygulaması: 160 112 158 147
RAI ile hipertiroidi tedavisi: 70 47 45 37
RAI ile tiroid kanseri tedavisi: 192 225 193 207
Diğer radyonüklid tedaviler: 36 47 50 67
Radyonüklid tedavi polikliniği: 292 325 727 1429
Diğer işlemler 790 786 1187

 

 

Hizmetler
Hizmetler

Anabilim dalımızda hastalıkların tanısında kullanılmak üzere hemen her türlü nükleer tıp tetkiki yapılmaktadır. Bunlar aşağıda sıralanmıştır. Ayrıca birçok hastalığın tedavisinde yüksek doz radyoaktif madde verilerek radyonüklid tedavi uygulanmaktadır.

Tanısal nükleer tıp yöntemleri

PET/BT görüntüleme

Akciğer perfüzyon ve ventilasyon sintigrafisi,

Kantitatif akciğer perfüzyon sintigrafisi,

Sağdan sola şant araştırılması,

Radyonüklid venografi

Miyokard perfüzyon sintigrafisi,

Gated miyokard perfüzyon SPECT analizi,

Radyonüklid Ventrikülografi (MUGA)

Radyonüklid anjiokardiografi ve şant analizi

Beyin perfüzyon sintigrafisi,

Radyonüklid sisternografi,

Ventriküler sıvı kaçağı ve şant araştırılması

Tiroid sintigrafisi,

Tiroid uptake testi,

Perklorat washout testi,

Tüm vücut iyot sintigrafisi

Paratiroid sintigrafisi,

Paratiroid SPECT

İyot-131 MIBG sintigrafisi

İyot-123 MIBG sintigrafisi

Tükürük bezleri sintigrafisi,

Özefagus sintigrafisi,

Gastro-özefageal reflü sintigrafisi,

Mide boşalma sintigrafisi,

Safra yolları sintigrafisi,

Karaciğer-dalak sintigrafisi,

İşaretli dalak sintigrafisi,

GİS kanama sintigrafisi,

Meckel sintigrafisi,

Karaciğer kan havuzu çalışması ( hemanjiom araştırılması)

Tüm vücut kemik sintigrafisi,

Üç fazlı kemik sintigrafisi,

Kemik SPECT

İşaretli lökosit sintigrafisi,

Kemik iliği sintigrafisi,

Dinamik böbrek sintigrafisi (diüretikli ve diüretiksiz),

Statik böbrek sintigrafisi,

GFR ölçümü (görüntüsüz),

Kaptoprilli böbrek sintigrafisi,

Direkt ve indirekt voiding radyonüklid sistografi,

Testis sintigrafisi

İndium-111 Oktreotid sintigrafisi,

Penta DMSA sintigrafisi

Tüm vücut MİBİ sintigrafisi,

Tüm vücut Tetrofosmin sintigrafisi

Gözyaşı yolları sintigrafisi,

Periton sintigrafisi

Lenfosintigrafi,

Sentinel lenf bezi sintigrafisi

İntraoperatif gama prob uygulamaları,

Kemik yoğunluğu ölçümü

Karbon-14 Üre Nefes testi

 

Radyonüklid tedavi

Radyonüklid tedavi polikliniği

Radyonüklid tedavi uygulamaları:

Radyonüklid tedavi takibi

Radyoaktif iyot ile Hipertiroidi tedavisi

Radyoaktif iyot ile Tiroid kanseri tedavisi

Hemofilik sinovit ve romatoid artritte radyonüklid sinovektomi

Metastatik kemik ağrılarının radyonüklid tedavisi

Lenfomalarda radyoimmünoterapi

Karaciğer metastazlarının intraarteryel radyomikroküre tedavisi

 

 

GENEL İŞLEM DÖKÜMÜ
2008 2009 2010 2011
Organ sintigrafileri: 7612 8240 8487 8215
PET/BT görüntüleme: 1914 (11 Nisan – 31 Aralık) 3464 3787
Tiroid uptake ölçümü: 316 376 277 241
GFR: 19 33 60 110
Kemik yoğunluğu: 4952 5635 6483 5451
Gama prob uygulaması: 160 112 158 147
RAI ile hipertiroidi tedavisi: 70 47 45 37
RAI ile tiroid kanseri tedavisi: 192 225 193 207
Diğer radyonüklid tedaviler: 36 47 50 67
Radyonüklid tedavi polikliniği: 292 325 727 1429
Diğer işlemler 790 786 1187

 

 

Hastalara Bilgiler
Hastalara Bilgiler

Anabilim dalımızda hastalıkların tanısında kullanılmak üzere hemen her türlü nükleer tıp tetkiki yapılmaktadır. Bunlar aşağıda sıralanmıştır. Ayrıca birçok hastalığın tedavisinde yüksek doz radyoaktif madde verilerek radyonüklid tedavi uygulanmaktadır.

Hastalara Genel Bilgiler

Nükleer tıp ve sintigrafi nedir? Nükleer Tıp, radyoaktif maddelerle işaretli kimyasal bileşikler yardımıyla çeşitli hastalıkların tanı ve tedavisi ile uğraşan anabilim dalıdır. Çeşitli hastalıkların tanısında kullanılmak üzere ağızdan veya damar yolundan radyoaktif maddelerin verilmesi ile yapılan görüntülemeye sintigrafi adı verilir. Verilen radyoaktif maddelerden yayılan ışınlar cihazlar yardımıyla sintigrafik görüntü haline getirilir. Kullanılan cihazlara gama kamera adı verilir. Gama kameralarda radyasyon kaynağı yoktur. Görüntüleme bu konuda eğitim almış nükleer tıp teknisyenleri tarafından yapılır. Pozitron ışınlarını yayan radyoaktif maddeler ve özel kameralar kullanılarak yapılan sintigrafik görüntülemeye PET (Pozitron Emisyon Tomografi) adı verilir. PET’de bütün vücudun 3 boyutlu olarak görüntüleri alınır. En fazla kullanıldığı alan onkolojik hastalıklardır. Daha az sayıda kalp ve beyin hastalıklarında da kullanılır. PET-BT, Pozitron Emisyon Tomografisi ve Bilgisayarlı Tomografi görüntülerinin aynı anda alınmasını sağlayan entegre cihazlardır. Nükleer Tıp Tedavileri Çeşitli radyoaktif maddelerin hastalıkların tedavisi amacıyla kullanılmasına Radyonüklid Tedavi adı verilir. Radyonüklid tedaviler tiroid kanserleri ve hipertiroidi hastalarında İyot–131 ile radyoaktif iyot tedavisi, hemofili ve romatoid artrit hastalarında eklem tedavisi, metastatik kemik hastalığında ağrı tedavisi gibi birçok farklı hastalıkta uygulanmaktadır.

Nükleer tıp anabilim dalında tetkik yapılacak hastaların dikkat etmesi gereken genel kurallar aşağıda sıralanmıştır:

1-     Anabilim dalımızda yapılacak tetkikler için hasta kayıt ve randevu odasından kayıt ve sevk evrakları ilgili bilgileri sorarak randevunuzu alınız. 2-     Tetkik için size söylenen randevu saatinden en az 15 dakika önce bölümümüzde bulununuz. 3- Hastalığınızla ilgili elinizde mevcut bulunan tüm dosya, rapor, film vb kayıtları beraberinizde getiriniz. Tetkik sırasında filmlerinizi almamız gerekebilir. Size ait bu film ve raporları sintigrafi raporu ile birlikte geri vereceğiz. 3-     Tetkik için size verilecek radyoaktif ilaç dışarıdan alınabilecek, eczanede satılan bir madde değildir,  anabilim dalımızda hazırlanmaktır. 4-     Kullanılacak  radyoaktif maddenin yan etkisi yoktur, alerjiye neden olmaz. Hastanın maruz kalacağı radyasyon  miktarı çok düşüktür. 5-     Hastalarımız için çok önemli bir bilgilendirmeyi vermek istiyoruz. Bölümümüzde çok çeşitli tetkikler yapılmaktadır ve her hastanın tetkikine göre enjeksiyonun yapılma saati, enjeksiyondan sonra bekleme süresi ve şekli, çekim süresi değişiklik gösterir. Bu nedenle diğer hastaların çekim ve bekleme sürelerini kendiniz ile karşılaştırmamanız önemlidir. 6-     Bazı tetkikler için açlık gerekli olabilir. Randevu alırken kayıt personeli tarafından size bildirilecektir. Aşağıda sintigrafilerle ilgili bölümde bu konuda açıklama bulacaksınız. 7-     Hamile iseniz, hamilelik olasılığı varsa veya süt veriyorsanız  randevu alırken veya işleme başlamadan önce bize haber veriniz. 8-     Çekim sonrasında gidebileceğiniz söylenmeden bölümümüzden ayrılmayın. 9-     Çekim işlemi bittikten sonra görüntüleriniz bilgisayar yardımı ile incelenecek ve doktorunuza yazılı bir rapor hazırlanacaktır. 10-  Sintigrafi sonucunuzun raporunu başlangıçta kayıt yaptırdığınız Nükleer Tıp kayıt sekreterliğinden alabilirsiniz. 11-  Hastanemize daha sonraki gelişlerinizde karşılaştırma yapmak üzere raporunuzun bir örneği ve filminiz nükleer tıp arşivinde saklanacaktır. 12-  Sintigrafi sonuçlarına göre  bundan sonra ne yapılacağını size tetkiki isteyen doktorunuz açıklayacaktır.

Personeller
Personeller

 

Leyla Poyraz

Fizik Mühendisi 

 Bilal KovanFizikçi   Aziz ÖzdemirBiyolog  Hatice TemelLaborant

 Neriman Yanık

Hemşire

 

 

Nur Akmehmet

Kürsü-Rapor 

Sekreteri

 Necla Tünay Kürsü-Rapor Sekreteri

 Süheda Esin Çatal

Tekniker

Zahide ElidemirTekniker

Meryem Polat

Tekniker

Meliha Sultan Özenç
Tekniker
elif_cosar

Elif Coşar

Kayıt Elemanı

 fazilet.basar.web

Fazilet Başar

Kayıt Elemanı

 

Sebahattin Afacan

Personel

 

Safiye Akdemir

Temizlik Personeli

Mezunlar
MEZUNLAR

mezunlar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uzman, Asistan Doktorlar
Uzman, Asistan Doktorlar

uzm.asistan

Emekli Çalışanlar
Emekli Çalışanlar
 serpil.demir.web      
 Serpil Demir15.07.2009  Nedim Tısoğlu  Gülten İşbilirHemşire  Nurgül TunçHemşire
Emekli Öğretim Üyeleri
Emekli Öğretim Üyeleri
   
 Prof.Dr. Ali Görpe  Prof.Dr. Sema Cantez
 Anabilim Dalımızın kurucuları değerli öğretim üyelerimize
saygılarımızı sunuyoruz…
Avrupa Eşyetkilendirme Belgesi
Avrupa Eşyetkilendirme Belgesi

Kas01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cihazlar
Fotoğraflar

İstanbul Üniversitesi © 2018 All Rights Reserved