Fulbright – Doktora Sonrası Araştırma ve Akademik Araştırma Bursu Başvuruları

Komisyonun farklı seviyelerde verdiği burslardan ikisi Doktora Sonrası Araştırma ve Akademik Araştırma Bursu’dur.
 
2018-2019 akademik yılı Güz Dönemi’nden itibaren geçerli olacak bu burslarımızdan Doktora Sonrası Araştırma Bursunun son başvuru tarihi 16 Ekim 2017, Akademik Araştırma Bursunun son başvuru tarihi ise 30 Ekim 2017‘dir.
 
Doktora Sonrası Araştırma Bursu doktora eğitimini son 5 yıl içerisinde tamamlamış genç akademisyenlere yönelik bir burstur. Bu burs programı ile ilgili detaylı bilgi ve başvuru formuna http://fulbright.org.tr/burslarimiz-ve-hizmetlerimiz/turkiye-cumhuriyeti-vatandaslarina-burslar/ogretim-uyeleri-ve-arastirmacilar-icin-programlar/fulbright-doktora-sonrasi-arastirma-bursu/basvuru-kosullari/ sayfasından ulaşılabilinir.
 
Akademik Araştırma Bursu ise en az 5 yıllık doktor ünvanına sahip daha deneyimli akademisyen ve araştırmacılara yönelik bir burstur. Bu burs programına Profesör olan akademisyenler de başvuru yapabilmektedirler. Program ile ilgili detaylı bilgi ve başvuru formuna http://fulbright.org.tr/burslarimiz-ve-hizmetlerimiz/turkiye-cumhuriyeti-vatandaslarina-burslar/ogretim-uyeleri-ve-arastirmacilar-icin-programlar/fulbright-akademik-arastirma-bursu/nasil-basvurabilirim/ sayfasından ulaşılabilinir.
Bu kaydı paylaş

İstanbul Üniversitesi © 2018 All Rights Reserved