Sosyal Sorumluluk Proje Yarışması Kayıtları Başladı

sspyarışması

4 Mart 1827 Yılında faaliyet göstermeye başlayan Türkiye’nin en eski Tıp Fakültesi olan İstanbul Tıp Fakültesi, 187 yıldır toplum sağlığına hizmet vermeyi ve tüm ülkeye değerli hekimler yetiştirmeyi sürdürmektedir.

 

Mutlu ve sağlıklı bir toplum için toplum sağlığının korunması ve iyileştirilmesinin esas olduğunun bilincinde olmalıyız. Bu hedef, ancak geleceğin hekimleri olan sizlerin duyarlı toplum bilinci ile teslim alacağınız bayrağı, bilim ve doğruluk yolundan ayrılmadan taşımanızla gerçekleşecektir.

 

Bu amaçla,  “Bu Proje Benim” proje yarışmasını düzenliyoruz. Bu inancımıza katılan ve katkılarıyla amacımızı desteklemek üzere yanımızda olmak isteyen öğrencilerimizi bu proje yarışmasına katılmaya davet ediyoruz.

 

Hayata geçirmeyi düşündüğü projesi “yarışma kriterlerine” uygun olan, proje amacı, hedef kitlesi ve uygulanabilirliği ile değerlendirildiğinde 1. öğrencimize yarım altın ödül verilecektir ve projesi önümüzdeki dönem itibariyle bu öğrencimizin başkanlığında uygulanmaya başlanacaktır.

 

Proje Kriterleri

  1. Proje fikrinin orijinal ve yaratıcı olması?
  2. Uygulanabilir midir?
  3. Projenin akılcı bir çözüm getirilebilecek nitelikte midir?
  4. Projenin aşamaları oluşturulmuş mudur?
  5. Projenin amaç, hedef kitle, kaynaklar ve takvimlendirme açısından planlaması yapılmış mıdır?
  6. Uygulanacak proje toplum ihtiyaçları, beklentileri ve değer yargılarına uygun mudur?

 

Not: Başvurular Öğrenci İşleri Bürosu – SSP Sorumlusu Oya VATANSEVER tarafından alınacaktır. Son Başvuru tarihi: 2 Mart 2015

 

Sosyal Proje Yarışması

 

 

Prof. Dr. N. Sema GENÇ

Sosyal Sorumluluk Projeleri Koordinatörü

Bu kaydı paylaş

İstanbul Üniversitesi © 2018 All Rights Reserved